Yaren Wordpress Moda, Sağlık, Dekorasyon, Kadın Portal Teması

Yılda 250 Bin Kişi Bu Hastalıktan Ölüyor…

Sanatçı Sura
Albüm Nefret Ediyorum (2020)
Şarkı Dinle
Hit 10680 indirme
Haftalık Hit 7832 Haftalık indirme.
Boyut 2.57 MB
Tarih 22 Haziran 2020 , Pazartesi günü eklendi.
Puan
10 üzerinden 7 puan. 134 kişi puan verdi.
Açıklama

Şanlıurfa Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından, “Dünya Astım Günü” nedeniyle yapılan açıklamada, ortalama 12-13 erişkinden birinin ve 7-8 çocuktan birinin astım hastası olduğuna dikkat çekildi.

Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Astım tekrarlayan nefes darlığı, hırıltı, göğüste baskı hissi ve öksürük yakınmaları ile kendini gösteren kronik bir solunum yolu hastalığıdır. Genellikle geceleri ve sabahın erken saatlerinde artış gösterir. Astım, tüm dünyada her yaş grubundan, farklı sosyoekonomik yapıda olan 300 milyon kadar insanı etkilemektedir. Ülkemizde ise yaklaşık her 12-13 erişkinden biri ve 7-8 çocuktan biri astım hastasıdır. Görülme sıklığı, yaşam ve çevre koşullarının değişmesine bağlı olarak artmaktadır. Tüm dünyada, astım nedeniyle gerçekleşen ölümlerin yıllık 250 bin kişi olduğu tahmin edilmektedir. Astım tedavisinin amacı, hastalığı kontrol altına almak ve sağlanan iyilik halinin devamını sağlamaktır. Uygun ilaç tedavisi ve astımhastalarının eğitimi ile hastalık kontrol altına alınabilir ve astımlılar yaşamlarına hastalık nedeni ile kısıtlanmadan devam edebilir” denildi.

REKLAM ALANI
Sura ile ilgili en çok aranan terimler.

Sura Dinle indir, Sura Dinle mp3 indir, Sura Dinle mp3 indir dur, Sura Dinle telefona indir, Sura Dinle şarkı sözleri, Sura Dinle bedava mp3 indir, Sura Dinle mobil dinle