Yaren Wordpress Moda, Sağlık, Dekorasyon, Kadın Portal Teması

Türkiye’de obezite son 12 yılda yüzde 44 arttı

Sanatçı Sura
Albüm Nefret Ediyorum (2020)
Şarkı Dinle
Hit 10680 indirme
Haftalık Hit 7832 Haftalık indirme.
Boyut 2.57 MB
Tarih 22 Haziran 2020 , Pazartesi günü eklendi.
Puan
10 üzerinden 7 puan. 134 kişi puan verdi.
Açıklama

Bursa’da, Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi, kuruluşunun 9. yılını kutladı. 
Hilton Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında, hastanenin gelişmesi ve hedefleri hakkında bilgiler verildi. Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Nuri Daştan, hastanenin genel yapısı ve işleyişi ile ilgili açıklamalar yaptı. Hastaneyi 2003 yılında kurduklarını hatırlatan Daştan, “Bursa’da açık kalp ameliyatlarına olan ihtiyaç olduğunu göz önüne alıp, 9 yıl önce Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi’ni kurmuştuk. Gelinen noktada talep hızla artarken yer darlığı çekmeye başladık. Bursa’da dünya standartlarına sahip modern bir kalp hastanesi kurmak için hastahanemizin yanında 5 dönümlük arsayı alarak, 24 bin metrekare kapalı alana sahip 120 yataklı yeni bir hastane projesi için çalışmalar başladık” dedi.


Kalp ve Aritmi Hastanesi hekimlerinden Uzm. Dr. Münir Baybars Türel ise, Türkiye’de insanların obezite riski altında olduğunu söyledi. Türel, “Türkiye’de en önemli kalp damar hastalıklarının faktörlerinden bir tanesi de aşırı şişmanlık adı verilen obezitedir. Maalesef şişmanlık hızla artıyor. Sigarayı azaltma konusundaki başarıyı bu konuda gösteremedik. Yakın zamanda yapılan araştırmalarda obezitenin son 12 yılda yüzde 44 arttığı tespit edildi” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
Sura ile ilgili en çok aranan terimler.

Sura Dinle indir, Sura Dinle mp3 indir, Sura Dinle mp3 indir dur, Sura Dinle telefona indir, Sura Dinle şarkı sözleri, Sura Dinle bedava mp3 indir, Sura Dinle mobil dinle