Yaren Wordpress Moda, Sağlık, Dekorasyon, Kadın Portal Teması

Saç Dökülmeleri Genetik Kökenli

Sanatçı Sura
Albüm Nefret Ediyorum (2020)
Şarkı Dinle
Hit 10680 indirme
Haftalık Hit 7832 Haftalık indirme.
Boyut 2.57 MB
Tarih 22 Haziran 2020 , Pazartesi günü eklendi.
Puan
10 üzerinden 7 puan. 134 kişi puan verdi.
Açıklama

Antalya’nın Kaş ilçesi Devlet Hastanesi Başhekimi Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Hüseyin Cahit Ülker, saç dökülmesi sorununun genellikle genetik kökenli olduğunu söyledi.
Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Ülker, saç dökülmesi sorunun genellikle genetik vaka olduğunu belirterek, “Genetik saç dökülmesi, anne veya babadan herhangi birinde gözlenen saç dökülmesi hastalığı ile ilgili bir durumdur. Saç dökülmesi, genetik bir durum olabileceği gibi çeşitli kronik hastalıklar sonucu da ortaya çıkabilmektedir. Kansızlık, vitaminsizlik, enerji yetersizliği gibi kronik durumlarda da saç dökülmesi ortaya çıkabilir. Saç dökülmesinin genel gerçekleşme safhası, saç diplerindeki aminoasit yetmezliği veya dayanıksızlık sorunudur” dedi.
Dr. Ülker, çeşitli şekillendirici ürünlerin saçlara zarar verdiğini de vurgulayarak, “Saç dökülmesinin gerçek sebeplerden biri de kişilerin saçlarında kullandıkları çeşitli şekillendirici ürünlerin saça verdiği zararlardır. Günümüz gençleri, saçlarına sürekli olarak fön çekme gereksinimi hissediyor. Kuaförler de saçı şekilde tutabilmek için farklı ürünler kullanıyorlar. Bunlar saç köklerine zarar veren ürünlerdir” şeklinde konuştu.

Saç dökülmesini önlemenin oldukça basit olduğunu kaydeden Dr.Ülker, şunları söyledi:
“Dermatoloji uzmanları tarafından tedavi edilebilir ya da çeşitli saç dökülmesini engelleyen ilaçlar kullanabilirsiniz. Bu ilaçlar, günümüzde televizyonlarda gördüğümüz dermatoloji derneği onaylı saç besleme ürünleridir. Bu ürünleri kullandığınızda saç dökülmesi olasılığınız ortadan kalkacaktır. Saçlarınızın değerini bilmezseniz sizi zamanla terk ettiklerini göreceksiniz.”

REKLAM ALANI
Sura ile ilgili en çok aranan terimler.

Sura Dinle indir, Sura Dinle mp3 indir, Sura Dinle mp3 indir dur, Sura Dinle telefona indir, Sura Dinle şarkı sözleri, Sura Dinle bedava mp3 indir, Sura Dinle mobil dinle