1. Sınıf Hayat Bilgisi Testleri

İçerikler yüklenirken farklı testleri çözebilirsiniz.

Kategori Açıklaması

1. sınıf Hayat Bilgisi testleri bu kategoride yer almaktadır. 1. sınıf Hayat Bilgisi konuları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra testleri çözerek konu tekrarı yapabilirsiniz. Ayrıca test açıklaması kısmında 1.sınıf hayat bilgisi konu anlatımı da her almaktadır. Bu konu anlatımına çalışarak da testi kolaylıkla çözebilirsiniz. Hayat bilgisi testleri sınıf öğretmenleri tarafından seviyeye uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Test konuları güncel MEB ve EBA verileri esas alınarak bu testler hazırlanmıştır.

Hazırlanan testlerimiz ders kitabı uyumludur. Testler yeni eğitim-öğretime göre güncellenip yenilenmektedir ve sürekli testler eklenmektedir.

Testlerimiz arasında konu anlatımı da yer alıyor, eğer testi çöz seçeneğine tıklamadan önce konu anlatıma çalışırsanız testlerde yüksek puanlar elde edebilirsiniz. Test açıklamasında konu özetleri yer aldığı için test sonrası yanlışlarınızı görebilirsiniz. Hayat Bilgisi ders kitabı uzman sınıf öğretmenleri tarafından taranmış ve testlerimiz öyle oluşturulmuştur. Testler 10 sorudan oluşmakta ve toplam 10 dakikalık bir süreye sahiptir.Test sonrası yorum yapabilir ve diğer arkadaşlarınızla testleri tartışabilirsiniz. Testler hakkında sınıf öğretmenlerine sorular sorabilirsiniz.